Arrangement:

Markprøve Vinderklasse, AV, Enkeltsøg, 1.10.2023, Brahetrolleborg

d. 01-10-2023 (om 7 dage)

Adgang til deltagelse i ’Vinderklasse’ forudsætter, at hunden som minimum har en vinderplacering i ’Åben klasse’ i regi DJSK, JSK, Sverige eller i Klubben for FT Spaniels.

Kvalifikation gennem udenlandske markprøver kan kun ske ved godkendelse af DJSK´s bestyrelse. Der kan kræves dokumentation for kvalificerende resultater.

I ’Vinderklasse’ stilles der skærpede krav til den gennemtrænede hund om format, rutine, effektivitet og lydighed.

Du bedes oprette hunden i "mine hunde" og derefter er tilmelding mulig. Husk at benytte hundens stambogsnr.

Er der flere hunde tilmeldt end der er plads til på prøven og du ikke er blevet udtrukket ved lodtrækningen, så kommer du på venteliste, og bliver der plads til dig, vil du modtage besked herom via sms eller mail.

Ved tilmelding bekræfter du samtidig at start rækkefølge må blive offentliggjort med dine oplysninger samt at evt. billedemateriale fra dagen må benyttes af DJSK.

Der er ledigt på ventelisten.

Arrangementet kan kun bestillies når du er logget ind.

Deltagerliste:

Nr.1 :
Pippi

Hund: Pippi

Reg. nr. 10-0609-21

Stambogsnavn Michael Dalsgaard

Af Guns Choice Bine og Mcridgeness Gadwall af Guns Choice

Fører: Michael Dalsgaard

Nr.2 :
Sam

Hund: Sam

Reg. nr. 10-0066-22

Stambogsnavn Sliabh Outlaw af Kærvang

Af IRFTCH Island Snipe of Sliabh og INTFTCH Hollydrive Bert

Fører: Bo Ottesen

Nr.3 :
Dusty

Hund: Dusty

Reg. nr. 10-1010-10

Stambogsnavn

Af Pippa og Tack

Fører: Kristina Begtrup

Nr.4 :
Ally

Hund: Ally

Reg. nr. 11-o436-19

Stambogsnavn Fire Bird

Af Birkelund Cupcake og SFT CH Briarwisp Bomber of Commenshall

Fører: Thomas Degn

Nr.5 :
Oscar

Hund: Oscar

Reg. nr. 10-0047-20

Stambogsnavn Top Gun Bowie af Fearless Gundogs

Af Rixtonmoss Roxy af Top Gun og Curlewsky crusader af guns choice

Fører: Morten Christiansen

Nr.6 :
Sky

Hund: Sky

Reg. nr. 10-0068-22

Stambogsnavn Murrayeden Foxy

Af FT CH Murrayeden Anais og FT CH IR FT CH Hollydrive Bert IKC

Fører: Ulla Marstrand

Nr.7 :
Joe

Hund: Joe

Reg. nr. 10-0269-19

Stambogsnavn Joe

Af Leanne’s Lucky Girl af Midtkjær og Emerald Hero

Fører: Alex Andersen

Nr.8 :
Donna

Hund: Donna

Reg. nr. 11-0265-20

Stambogsnavn Brindlebeech Domaghmede

Af Beechbrook Molly og Laycan’s Gus af Brindlebeech

Fører: Per Baun Christensen

Nr.9 :
Nala

Hund: Nala

Reg. nr. 11-0770-21

Stambogsnavn NorCocker Nala

Af Victory Red Ronja og Heathcroft Ace of Breckmarsh

Fører: Karina Negro Aker

Nr.10 :
Oscar

Hund: Oscar

Reg. nr. A72216

Stambogsnavn Beechgrove Rocco

Af F.T.Ch. Blackguard Ivy og FTCH Hollydrive Defoe

Fører: Jan Plauborg Pedersen

Nr.11 :
Villa

Hund: Villa

Reg. nr. 10-0074-19

Stambogsnavn Michael Dalsgaard

Af Guns Choice Curry og Carnteel Hoizer of Greenbrush

Fører: Michael Dalsgaard

Nr.12 :
Ronja

Hund: Ronja

Reg. nr. 11-0489-19

Stambogsnavn Ronja

Af Jackshea Bebe og Briarwisp Bomber

Fører: Ole Frank Frank

Venteliste: