Arrangement:
Åbenklasse Markprøve - AV - 1.10.2024 - Brahetrolleborg
d. 01-10-2024 (om 23 dage)HUSK AT MEDTAGE STAMBOG ELLER ANDEN DOKUMENTATION MED HUNDENS CHIPNUMMER PÅ, DA HUNDEN VIL BLIVE SCANNET VED INDSKRIVNING
Adgang til deltagelse i ’Åben klasse’ markprøve forudsætter, at hunden har bestået en ’Åben klasse -Working Test’ eller som minimum har opnået ’bestået’ i ’Åben klasse’ i Klubben for FT Spaniels eller Jaktspanielklubben, Sverige (JSK).
Når hunden har opnået to vinderplaceringer i ’Åben klasse’ eller har været stillet i ’Vinderklasse’, er den ikke længere berettiget til at stille i ’Åben klasse’
Du bedes oprette hunden i "mine hunde" og derefter er tilmelding mulig. Husk at benytte hundens stambogsnr.
Er der flere hunde tilmeldt end der er plads til på prøven og du ikke er blevet udtrukket ved lodtrækningen, så kommer du på venteliste, og bliver der plads til dig, vil du modtage besked herom via sms eller mail.
Ved tilmelding bekræfter du samtidig at start rækkefølge må blive offentliggjort med dine oplysninger samt at evt. billedemateriale fra dagen må benyttes af DJSK.
Der er 1 ledige pladser ud af 14.
Tilmeldte:
Oscar
Hund: Oscar
Reg. nr. AX01931002
Stambogsnavn Beechgrove Rocco
Af Garrisoncullin Abbie og FTCH Helmsway Heath
Fører: Jan Plauborg Pedersen
Ziggi
Hund: Ziggi
Reg. nr. 10-0604-22
Stambogsnavn Powerfield Gundogs Aya
Af Amazing Dog`s Daisy og DK J. CH Mcridgeness Gadwall af Guns Choice
Fører: Heidi Madsen
Cosmo
Hund: Cosmo
Reg. nr. 10-0349-22
Stambogsnavn
Af Flora Xeranthemum og Odbjerg Chandler
Fører: Uffe Andersen
Freja
Hund: Freja
Reg. nr. 10-0233-23
Stambogsnavn
Af spot on amy og Gadwall af guns choice
Fører: Dennis Bjerregaard
Alba
Hund: Alba
Reg. nr. DK210027/2022
Stambogsnavn
Af DK03937/2019 Brookmoor Super Amy og DK10090/2022 Luke
Fører: Frank Jensen
Laika
Hund: Laika
Reg. nr. 10-0211-22
Stambogsnavn
Af Spot On Bella og Guns Choice Heat
Fører: Karsten Johannessen
Kira
Hund: Kira
Reg. nr. 11-0057-23
Stambogsnavn
Af Victory red ronja og Huntmore Boas
Fører: Ole Frank Frank
Enzo
Hund: Enzo
Reg. nr. 10-7072
Stambogsnavn
Af Flora Xeranthemum og Odbjerg Chandler
Fører: Uffe Andersen
Liva
Hund: Liva
Reg. nr. 10-0209-22
Stambogsnavn Spot On Liva
Af Spot On Bella og Guns Choice Heat
Fører: Jan Lundgaard og Jane Skov Lundgaard
Buddy
Hund: Buddy
Reg. nr. 11-0516-22
Stambogsnavn
Af Birkeholmens Pippi og Hareskovens Grappa
Fører: Nicklas Foged Hansen
Sacha
Hund: Sacha
Reg. nr. 10-0690-22
Stambogsnavn
Af Pyrrhic Bree og FT CH Biteabout Conquest of Wrenmarsh
Fører: Brian Josefsen
Sally
Hund: Sally
Reg. nr. 10-0692-22
Stambogsnavn
Af Pymhic Bree og Ft ch Biteabout conquest wrenmarsh
Fører: Jan Karlsen
Molly
Hund: Molly
Reg. nr. 10-0201-23
Stambogsnavn
Af Guns Choice Aya og DK. J. CH. Mcridgeness Gadwall Af Guns Choice
Fører: Jesper Brahe