Arrangement:

Working Test - Hovedvejen 42, 8990 Fårup

d. 26-06-2024 (om 6 dage)

HUSK AT MEDTAGE STAMBOG ELLER ANDEN DOKUMENTATION MED HUNDENS CHIPNUMMER PÅ, DA HUNDEN VIL BLIVE SCANNET VED INDSKRIVNING

For at deltage på efterårets markprøver i 'Åben klasse' er det en forudsætning at man som minimum har en bestået i 'åben klasse Working Test'.

Præmiering tæller point i "årets mest vindende Working Test hund".

Du bedes oprette hunden i "mine hunde" og derefter er tilmelding mulig. Husk at benytte hundens stambogsnr.

Er der flere hunde tilmeldt end der er plads til på prøven og du ikke er blevet udtrukket ved lodtrækningen, så kommer du på venteliste, og bliver der plads til dig, vil du blive kontaktet af prøveleder.

Ved tilmelding bekræfter du samtidig at start rækkefølge må blive offentliggjort med dine oplysninger samt at evt. billedemateriale fra dagen må benyttes af DJSK.

Der er ledigt på ventelisten.

Arrangementet kan kun bestillies når du er logget ind.

Deltagerliste:

Nr.1 :
Buzz

Hund: Buzz

Reg. nr. 10-0721-21

Stambogsnavn Buzz

Af Sallywood Biddy og Reinbjerggårds Clausen

Fører: Peter Schulz

Nr.2 :
Viggo

Hund: Viggo

Reg. nr. 11-0195-22

Stambogsnavn Alderness Gundogs Milo

Af Halsboens Maja af Alderness og DK FTCH Skyttegaard Arthur

Fører: Michael Hestbæk Poulsen

Nr.3 :
Bailey

Hund: Bailey

Reg. nr. 11-0276-23

Stambogsnavn

Af Meadows Jessie og DKJCH Meulengrath Thunderball

Fører: Helle Holm Madsen

Nr.4 :
Andy

Hund: Andy

Reg. nr. DJR reg. nr. 10-0204-23 - ID208262000012377

Stambogsnavn

Af Guns Choice Aya (Maggie) og DKJCH Mcridgeness Gadwall af Guns Choice

Fører: Per Dalsgaard

Nr.5 :
Purdy

Hund: Purdy

Reg. nr. 10-0333-22

Stambogsnavn

Af DK J. CH Cheweky Moet of Willowsaul og DK J. CH Mcridgeness Gadwall af Guns Choice

Fører: Thomas Arendtsen

Nr.6 :
Bailey

Hund: Bailey

Reg. nr. 10-0162-22

Stambogsnavn

Af Guns choice Abby og Blackmoor Luke

Fører: Johan Hauge

Nr.7 :
Maggie

Hund: Maggie

Reg. nr. 208213990567629

Stambogsnavn

Af Chaser Briarwood Breeze og Emerald Hero

Fører: Rasmus Vadmand

Nr.8 :
Dice

Hund: Dice

Reg. nr. 10-0749-21

Stambogsnavn

Af Top Gun Adele og Mcridgeness Gadwall af Guns Choice

Fører: Dorte Jensen

Nr.9 :
Jess

Hund: Jess

Reg. nr. 981020000799509

Stambogsnavn

Af ir ftch shiftwell holly og Ir ftch kilcarra snowie

Fører: Karl Georg Kristensen

Nr.10 :
Enya

Hund: Enya

Reg. nr. 10-0143-22

Stambogsnavn

Af Rixtonmoss Roxy af Top Gun og Curlewsky Crusader af Guns Choice

Fører: Dorte Jensen

Nr.11 :
Sherlock

Hund: Sherlock

Reg. nr. 10-0384-21

Stambogsnavn

Af Springerdale Kinniside Siobhan og DK FTCH Helmsway Hero af Blackmoor

Fører: Kim Bebensee

Nr.12 :
Daisy

Hund: Daisy

Reg. nr. 10-0080-23

Stambogsnavn

Af Amazing Dog's Daisy og Mcridgeness Gadwall af Guns Choice

Fører: Martin Helsinghof

Nr.14 :
Sacha

Hund: Sacha

Reg. nr. 10-0690-22

Stambogsnavn

Af Pyrrhic Bree og FT CH Biteabout Conquest of Wrenmarsh

Fører: Brian Josefsen

Nr.15 :
Danny

Hund: Danny

Reg. nr. DJR reg. 10-0202-23 - ID208262000012379

Stambogsnavn

Af Guns Choice Aja (Maggie) og DKJCH Mcridgeness Gadwall af Guns Choice

Fører: Per Dalsgaard

Nr.16 :
Sally

Hund: Sally

Reg. nr. 10-0692-22

Stambogsnavn

Af Pymhic Bree og Ft ch Biteabout conquest wrenmarsh

Fører: Jan Karlsen

Nr.17 :
Callie

Hund: Callie

Reg. nr. 11-0368-22

Stambogsnavn Callie

Af Supreme Daisy og Sheelinview Bracken af Guns Choice

Fører: Casper Simonsen

Venteliste: